L (+) - acid tartarik

L (+) - acid tartarik

Përshkrim i shkurtër:

CAS NO.87-69-4 DESCRIPTION: Colorless or translucent crystals, or a white, fine granular, crystalline powder. It is odorless, has an acid taste, and is stable in air. Chemical Name:L-2,3-dihydroxy butanedioic acid Molecular Formula:C4H6O6 Structural Formula: Molecular Weight:150.09 Assay(after drying), as:+12 ~ +13 Arsenic :2mg/kg Max Lead [Ph]:2mg/kg Max Residue on Ignition:0.05% Max Residue on Drying:0.5% Max Oxalate test:Qualified MAIN FUNCTION AND PURPOSE: L(+)-Tartaric acid is widely us...


 • FOB Çmimi: US $1.8 - 2.2 / mt
 • Min.urdhër Sasia: 2/mt
 • Furnizimi Aftësia: 600/mt per Month
 • Port: Shanghai
 • Termat pagesës: L/C,T/T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  CAS NO.87-69-4

  PËRSHKRIM:

  kristale pa ngjyrë ose i tejdukshëm ose një bardhe, granular fine, pluhur kristalor. Ajo është pa erë, ka një shije acid, dhe është e qëndrueshme në ajër.

  Emri kimike: L-2,3-dihidroksi acid butanedioic

  Formula molekulare: C 4H 6O 6

  Formula strukturore:

  Pesha molekulare: 150,09

  Assay (pas tharjes), siç: +12 ~ +13

  Arsenic: 2mg / kg Max

  Plumbi [Ph]: 2mg / kg max

  Mbetje në ndezjes: 0.05% maks

  Mbetja më e tharjes: 0.5% max

  Testi oxalate: Kualifikuar

  FUNKSIONI kryesor dhe qëllimi:

  L (+) - tartarik acid është përdorur gjerësisht si acidulant në pije, dhe ushqime të tjera, të tilla si pije e butë, verë, ëmbëlsira, bukë dhe disa ëmbëlsirave koloidale. Me aktivitetin e tij optike, L (+) - acid tartarik është përdorur si kimike agjent zgjidhjes të merren DL-amino-butanol, një i ndërmjetëm për droge antitubercular. Dhe ajo është përdorur si pishinë kiral të sintetizuar derivatet tartrate. Me aciditet të saj, ajo është përdorur si katalizator në mbarimit rrëshirë e pëlhurë poliestër ose rregullator vlera e pH në prodhimin oryzanol. Me complexation saj, L (+) - acid tartarik është përdorur në electroplating, heqjen e squfurit dhe pickling acid. Ajo është përdorur edhe si agjent kompleksues, shqyrtimit agjent ose chelating agjent në analizat dhe farmaceutike kimike inspektimit, ose si rezistojnë agjent në ngjyrosje. Me reduktimin e saj, ajo është përdorur si agjent reduktues në prodhim pasqyrë kimikisht apo agjent të imazhit në fotografisë. Ajo mund gjithashtu kompleks me jon metalike dhe mund të përdoret si pastrim agjent apo lustrim agjent të sipërfaqes metalike.

   

  PAKETIMI: kg 25 net në Kratf / qese plastike veshur me qese PE, 20MT / 20FCL (në paletë).

  RUAJTJA: mbajtura airtightly në një vend të dritë-provë, e thatë dhe të ftohtë.


 • Previous:
 • Next:

 • Related Products

  [contact-form-7 id="19"]
  WhatsApp Online Chat !