L (+) - винска киселина

L (+) - винска киселина

Краток опис:

CAS NO.87-69-4 DESCRIPTION: Colorless or translucent crystals, or a white, fine granular, crystalline powder. It is odorless, has an acid taste, and is stable in air. Chemical Name:L-2,3-dihydroxy butanedioic acid Molecular Formula:C4H6O6 Structural Formula: Molecular Weight:150.09 Assay(after drying), as:+12 ~ +13 Arsenic :2mg/kg Max Lead [Ph]:2mg/kg Max Residue on Ignition:0.05% Max Residue on Drying:0.5% Max Oxalate test:Qualified MAIN FUNCTION AND PURPOSE: L(+)-Tartaric acid is widely us...


 • ФОБ Цена: US $1.8 - 2.2 / mt
 • Мин.нарачката Кол: 2/mt
 • Набавка Способност: 600/mt per Month
 • Порт: Shanghai
 • Начин на плаќање: L/C,T/T
 • детали за производот

  Тагови производ

  CAS NO.87-69-4

  ОПИС:

  Безбоен или проѕирни кристали или бел, парична казна гранули, кристален прав. Тоа е без мирис, има киселина вкус, и е стабилна во воздух.

  Хемиско име: L-2,3-дихидрокси butanedioic киселина

  Молекуларна формула: C 4H 6O 6

  Структурна формула:

  Молекуларна Тежина: 150,09

  Анализа (по сушење), како што се: +12 ~ +13

  Арсен: 2mg / kg макс

  Олово [Ph]: 2mg / kg Max

  Остаток на палење: 0.05% Макс

  Остаток на сушење: 0,5% Макс

  Оксалат тест: Квалификувани

  Главната функција И ЦЕЛ:

  L (+) - винска киселина се користи нашироко како acidulant во пијалоци и друга храна, како што безалкохолни пијалаци, вино, бонбони, леб и некои колоиден sweetmeats. Со своите оптички активност, L (+) - се користи винска киселина како што е хемиски решавање на агент за решавање на DL-амино-бутанол, средно за антитуберкулозни дрога. И тоа се користи како хирални базен да се синтетизираат тартарат деривати. Со нејзината киселост, што се користи како катализатор во завршувањето смола од полиестер ткаенина или регулатор на pH вредноста во производството oryzanol. Со својот комплексација, L (+) - се користи винска киселина во галванизација, отстранување на сулфур и киселина мариноване. Исто така се користи како комплексно средство, скрининг агент или хелатни агент во хемиска анализа и фармацевтската инспекција, или како што се спротивстави на агент во боење. Со нејзино намалување, се користи како редуктивна агент во производство огледало хемиски или слики агент во фотографија. Тоа може исто така комплекс со метални јони и може да се користи како средство за чистење или полирање агент на метална површина.

   

  ПАКУВАЊЕ: 25 кг нето во Kratf / пластична кеса наредени со ЈП торба, 20MT / 20FCL (на палети).

  СКЛАДИРАЊЕ: Продолжува херметички во светло-доказ, суво и ладно место.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  [contact-form-7 id="19"]
  WhatsApp Online Chat !