L-калиум водород тартарат

L-калиум водород тартарат

Краток опис:

CAS NO: 868-14-4 ОПИС: Безбојни кристали или бел кристален прав со слатка и кисело вкус, умерено растворливи во вода, слободно растворлив во разредени минерална киселина, алкален раствор или боракс раствор и нерастворливи во оцетна киселина или етанол, релативна густина Хемиски име: L-калиум водород тартарат молекуларна формула: C4H5KO6 молекуларна Тежина: 188,18 анализа: 99,0% ~ 101.0% Специфични ротација: 32,5 ~ 35,5 Јасност Тест: Квалификувани Губење на сува: 0,5% Макс Арсен: 3mg / kg Макс Водечкиот: 2mg / kg Макс сулфат: 0.01 ...


 • ФОБ Цена: US $1.8 - 2.2 / mt
 • Мин.нарачката Кол: 2/mt
 • Набавка Способност: 600/mt per Month
 • Порт: Shanghai
 • Начин на плаќање: L/C,T/T
 • детали за производот

  Тагови производ

  CAS NO: 868-14-4

  ОПИС:Безбојни кристали или бел кристален прав со слатка и кисело вкус, умерено растворливи во вода, слободно растворлив во разредени минерална киселина, алкален раствор или боракс раствор и нерастворливи во оцетна киселина или етанол, релативна густина

  Хемиско име: L-калиум водород тартарат

  Молекуларна формула: C 4H 5КО 6

  Молекуларна Тежина: 188,18

  Анализа: 99,0% ~ 101.0%

  Специфични ротација: 32,5 ~ 35,5

  Јасност Тест: Квалификувани

  Губење на сува: 0,5% Макс

  Арсен: 3mg / kg Max

  Олово: 2mg / kg Max

  Сулфат: 0.019% Макс

  Ammomnium Солт Тест: Квалификувани

  Главната функција И ЦЕЛ:

  Служи како капацитет аналитички реагенс, тампон и намалување агент, исто така, како издигнувачка агент во прехранбената индустрија.

  ПАКУВАЊЕ: 25 кг нето во Kratf / пластична кеса наредени со ЈП торба

  СКЛАДИРАЊЕ: Продолжува херметички во светло-доказ, суво и ладно место.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  [contact-form-7 id="19"]
  WhatsApp Online Chat !