DL-винска киселина

DL-винска киселина

Краток опис:

CAS број: 133-37-9 ОПИС: Безбоен и полу-проѕирни или бел прав, со кисело хемиско име: 2,3-Dihydroxybutanedioic киселина Молекуларна формула: C4H6O6 структурна формула: Молекуларна Тежина: 150,09 Анализа: 99.5% мин Точка на топење: 200 ~ 206 Тешки метали (како Pb): 0,001% Макс Остаток на палење: 0.10% Макс Намалување на сушење: 0,5% Макс Арсен: 0,0002% Макс Лесно оксидирачки супстанции: Квалификувани Сулфат: 0.04% Макс главна функција и намена Овој производ е широко користат во многу области, како што се foodst ...


 • ФОБ Цена: US $1.8 - 2.2 / mt
 • Мин.нарачката Кол: 2/mt
 • Набавка Способност: 600/mt per Month
 • Порт: Shanghai
 • Начин на плаќање: L/C,T/T
 • детали за производот

  Тагови производ

  CAS NO: 133-37-9

  ОПИС :

  Безбоен и полу-транспарентен или бел прав, со кисело

  Хемиско име: 2,3-Dihydroxybutanedioic киселина

  Молекуларна формула: C 4H 6O 6

  Структурна формула:

  Молекуларна Тежина: 150,09

  Анализа: 99.5% мин

  Точка на топење: 200 ~ 206

  Тешки метали (како Pb): 0,001% Макс

  Остаток на палење: 0.10% Макс

  Намалување на сушење: 0.5% Макс

  Арсен: 0,0002% Макс

  Лесно оксидирачки супстанции: Квалификувани

  Сулфат: 0.04% Макс

  Главната функција И ЦЕЛ

  Овој производ е широко се користат во многу области, како што се храна, лекови, хемиската индустрија и лесната индустрија, итн, а главно се користи за да се направи тартарати (соли на винска киселина), како и антимон калиум тартарат, калиум натриум тартарат. Тоа може да се сервира како пиво vesicant, храна противност агент и ароматичните итн Нејзината противност е 1,3 пати од онаа на лимонска киселина, и е особено погоден да биде противност агент на сок од грозје. Тоа е исто така многу важно за tannage, фотографија, стакло, емајл и телекомуникациска опрема индустрии.

  ПАКУВАЊЕ: 25 кг нето во Крафт / пластична кеса наредени со ЈП торба, 20MT / 20FCL (на палети).

  СКЛАДИРАЊЕ: Продолжува херметички во светло-доказ, суво и ладно место.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете ѕвезда

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете камион

  WhatsApp Online Chat !