Dl- калиум натриум тартарат

Dl- калиум натриум тартарат

Краток опис:

CAS број 304-59-6 Хемиско име: калиум натриум тартарат Синоними: ROCHELLE соли; алкална тартарат; Fehling раствор Б; Fehling B раствор; Фелингов раствор Б; Fehling реагенс II; Фелингов раствор NO 2; SodiumPotassiumTartarate; натриум калиум тартарат; D -Potassiumsodiumtartrate CBNumber: CB6690997 молекуларна формула: C4H4KNaO6 Формула Тежина: 210,16 МОЛ датотеката: 304-59-6.mol калиум натриум тартарат точка на топење на домот: 70 ~ 80 ℃ точка на вриење: 100 ° C густина: 1.24 CAS Da ...


 • ФОБ Цена: US $1.8 - 2.2 / mt
 • Мин.нарачката Кол: 2/mt
 • Набавка Способност: 600/mt per Month
 • Порт: Shanghai
 • Начин на плаќање: L/C,T/T
 • детали за производот

  Тагови производ

  CAS број 304-59-6
  Хемиско име: калиум натриум тартарат
  Синоними: ROCHELLE соли; алкална тартарат; Fehling раствор Б; Fehling B раствор; Фелингов раствор Б; Fehling реагенс II; Фелингов раствор NO 2; SodiumPotassiumTartarate; натриум калиум тартарат; D -Potassiumsodiumtartrate
  CBNumber: CB6690997
  молекуларна формула: C4H4KNaO6
  Формула Тежина: 210,16
  МОЛ датотеката: 304-59-6.mol
  калиум натриум тартарат сопственост
  точка на топење: 70 ~ 80 ℃
  точка на вриење: 100 ° C
  густина: 1.24
  CAS База на податоци Суд: 304-59 -6 (CAS база на податоци Суд)
  EPA Супстанција регистар систем: Butanedioic киселина, 2,3-дихидрокси (2R, 3R) -, монокалиумова мононатриумова сол (304-59-6)
  Сигурност
  Броеви на опасност: C
  ризик извештаи: 35
  извештаи за безбедност: 45-37 / 39-26-36 / 37/39
  RIDADR: ОН 1824 8 / PG 2
  WGK Германија: -
  присуство на опасни супстанции податоци: 304-59-6 (опасни супстанци податоци)
  Калиум натриум тартарат хемиски својства, користење, производство

  Хемиски својства
  често се испорачуваат како безбоен воден раствор
  дефиниција
  ChEBI: На органски натриум и калиум сол на L-винска киселина (сооднос mol 1: 1: 1).
  Калиум натриум тартарат подготовка производи и суровини
  Суровини
  Калиум хидроксид Maleic анхидрид калиум бикарбонат водороден пероксид Калиум карбонат DL-винска киселина, натриум хидроксид, натриум карбонат
  подготовка производи
  сулфур, натриум тиоцијанат натриум тиосулфат сулфур натриум тиосулфат пентахидрат амонијак


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  [contact-form-7 id="19"]
  WhatsApp Online Chat !