DL-калиум водород тартарат

DL-калиум водород тартарат

Краток опис:

CAS NO: 868-14-4 ОПИС: бела кристална гранули или во прав, со киселина вкус за ладење Хемиско име: DL-калиум водород тартарат Молекуларна формула: C4H5KO6 структурна формула: Молекуларна Тежина: 188,18 Проба: 99,0% ~ 101.0% јасност Тест: квалификувани сулфат: 0.019% Макс амониум сол: квалификувани Тешки метали (како Pb): 0,002% Макс Арсен: 4.0mg / kg Макс Губење на сува: 0,5% Макс главната функција и цел, тоа може да се користи за анализа на капацитети, тампон, редуцирачки агенс, издигнувачка агент во industy храна и кремот на Татар ...


 • ФОБ Цена: US $1.8 - 2.2 / mt
 • Мин.нарачката Кол: 2/mt
 • Набавка Способност: 600/mt per Month
 • Порт: Shanghai
 • Начин на плаќање: L/C,T/T
 • детали за производот

  Тагови производ

  CAS NO: 868-14-4

  ОПИС:бела кристална гранули или во прав, со вкус на ладење киселина

  Хемиско име: DL-калиум водород тартарат

  Молекуларна формула: C4H5KO6

  Структурна формула:

  Молекуларна Тежина: 188,18

  Анализа: 99,0% ~ 101.0%

  Јасност Тест: Квалификувани

  Сулфат: 0.019% Макс

  Амониумова сол: Квалификувани

  Тешки метали (како Pb): 0.002% Макс

  Арсен: 4.0mg / kg макс

  Губење на сува: 0,5% Макс

  Главната функција И ЦЕЛ

  Тоа може да се користи како анализа на капацитети, тампон, редуцирачки агенс, издигнувачка агент во industy храна и кремот на Татар во шифон торта.

  ПАКУВАЊЕ: 25 кг нето во крафт / пластична кеса наредени со ЈП торба, 20MT / 20FCL (на палети).

  СКЛАДИРАЊЕ: Чувајте воздухот тесни далеку од директна сончева светлина на суво и ладно место.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  [contact-form-7 id="19"]
  WhatsApp Online Chat !