За нас - Anhui hailan био-технологија копродукции, ЛД.

за нас

Anhui Hailan Bio-technology Co., ltd.was founded in Xuanzhou Economic Development Chemical Industrial Park (North District),

Xuancheng Сити, Anhui, Кина во мај 2013. Таа се наоѓа во јужниот дел на Западниот Songquan патот и во западниот дел на Dongshan патот.

Hailan е способен за производство на 15.000 тони производи винска киселина секоја година. Целта на користење на земјиштето: индустриско земјиште; обем на земјиште

се користи: вкупна површина планирање: 47136.74m2, планирање нето површина: 47136m2 (во внатрешноста на ограда), односот на површина: 1.0; позеленување стапка: 14%.

Вкупната инвестиција: милиони ¥ 140, кат Површина: 70mu, градење на површина: 26.000 квадратни метри. Врз основа на техники биолошки ферментација,

парична казна хемиски техники и хирален техники, компанија специјализирана за производство и маркетинг четири јаглерод серија

висок квалитет на органска киселина производи винска киселина, кои се користат во храна, фармацевтски, хемиски, градежен материјал и

други индустрии. 90 отсто од нашите производи се извезени во Турција, Холандија, Русија, САД, Индија, Јапонија,

и други земји.

Со цел да се биде на високо-технолошкиот претпријатие, компанијата донесува технички пат и опрема со такви карактеристики како напредна,

сигурен и заштеда на енергија. Компанијата има рафинирање сушење пакување работилница, R & D центар, мулти-функционални синтеза работилница,

поддршка на јавни работи, третман на отпадни води и за прочистување на воздухот уреди во согласност со GMP (100.000 класа) барања.

Да се ​​почитуваат операција начело на "моралот-ориентирана и технологија предност", компанијата се стреми да создаде прва класа претпријатие.


Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете автомобили

WhatsApp Online Chat !